18/09/2022

-

22:51

Lionel Mesi doneo pobedu PSŽ-u nad Olimpikom u Lionu - Copyright Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit

Uprkos samo jednom postignutom golu, Olimpik i Pari sen Žermen su odigrali sjajan meč u Lionu iz kojeg je kao pobednik izašao gostujući tim. Pogodak Lionela Mesija doneo je tri boda i prvo mesto aktuelnom šampionu Francuske.

Odlično su izabranici Kristofa Galtijea otvorili meč i do vođstva došli već u petom minutu. Kombinovali su Mesi i Nejmar, nakon čega je Argentinac odlično šutirao i pogodio za 1:0, što se ispostavilo kao krajnji rezultat.

Kasnije tokom meča bilo je šansi i na jednoj i na drugoj strani, ali je svakako opasniji bio gostujući tim. Golman Liona, Antoni Lopez briljirao je na golu i držao svoj tim u životu.

Najbolju šansu za udvostručenje vođstva imao je Nejmar u 75 minutu, kada je pomalo nonšalantno pristupio udarcu i Lopez je uspeo da interveniše.

Nekoliko minuta pred kraj, Mesi je imao priliku da postigne svoj drugi pogodak na meču. Argentinac je perfektno šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara, ali je golman Liona ponovo bio na visini zadatka.

U narednom kolu PSŽ će na svom stadionu dočekati Nicu, dok će Lion gostovati Lensu.