Gruzija savladala Severnu Makedoniju i izborila plasman u B diviziju Lige nacija

23/09/2022

-

19:59

lopta - Copyright AP Photo/Michael Thomas

Fudbaleri Gruzije su danas u Tblisiju savladali selekciju Severne Makedonije sa 2:0 u okviru petog kola grupe 4 divizije C Lige nacija.

Iako su Makedonci bili opasniji i imali inicijativu tokom većeg dela meča, Gruzini su bili efikasniji i na kraju ubedljivo pobedili.

Prvi pogodak viđen je u 35. minutu kada je levi bek gostujuće selekcije nespretno reagovao pred svojim golom i zatresao sopstvenu mrežu.

Upravo kada je delovalo da bi Severna Makedonija mogla do izjednačenja, prednost je udvostručena. Igrao se 64. minut kada je Budu Zivzivadze iskoristio grešku odbrane gostiju, a potom prosledio loptu do Kviče Kvaraskelije, koji ju je bez problema ubacio u prazan gol.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, te je Gruzija ostala na prvom mestu grupe, što znači da je obezbedila plasman u B diviziju Lige nacija.