Siti deklasirao Junajted: Haland i Foden het-trikovima uništili tim Erika ten Haga

02/10/2022

-

16:50

Siti deklasirao Junajted: Haland i Foden het-trikovima uništili tim Erika ten Haga - Copyright Tanjug/AP Photo/Rui Vieira, file

Fudbaleri Mančester sitija ponizili su gradskog rivala Junajted sa 6:3 u devetom kolu Premijer lige.

Rezultat od 6:1 je najubedljiviji poraz Junajteda od "građana" ikada. 6:1 u korist Sitija bilo je pre 11 godina i davne 1926, tako da je slavna ekipa sa "Old Traforda" izbegla potpuno ponižavanje.

Odbrana "crvenih đavola" kapitulirala je već u osmom minutu kada je mrežu De Hee zatresao Fil Foden, a zatim je usledio poptuni debakl ekipe Erika ten Haga.

Haland je upisao dva gola, u 34. i 37. minutu, a pitanje pobednika rešio je Foden svojim drugim golom pred sam kraj prvog poluvremena.

Malo je živno Junajted spektakularnim golom Entonija sa 25 metara na startu drugog dela igre, ali se čini da su tako samo naljutili domaćina.

Het-trik prvo je obezbedio Haland u 66, a posle upisao i svoju drugu asistenciju u 72. minutu kada je svoj treći pogodak postigao Fil Foden.

Poraz Mančester junajteda dodatno je ublažio Marsijal sa dva gola u samom finišu duela.

Nema sumnje da je Siti jedna od najjačih ekipa na svetu, ali ovakvo ponižavanje najvećeg rivala apsolutno niko nije očekivao.