11/10/2022

-

23:01

Liga šampiona donela iznenađenja: Real izbegao poraz od Šahtjora u petom minutu nadoknade - Copyright AP Photo/Mićal Dyjuk

Liga šampiona ovog utorka nije nam donela iznenađenja samo u prve dve utakmice, u kojima je Makabi iz Haife pobedio Juventus, dok je Kopenhagen osvojio bod protiv Mančester sitija.

Ništa manje uzbudljivo nije bilo i u ostalih šest utakmica, koje su počele u 21 čas.

Najveće iznenađenje viđeno je u Varšavi, gde je ukrajinski Šahtjor ugostio Real Madrid i na kraju je bilo nerešeno - 1:1.

Šahtjor je bio nadomak potpunog iznenađenja. Poveo je u 46. minutu preko Oleksandra Zubkova i vodio sve do samog kraja.

Tada je Antonio Ridiger, u petom minutu nadoknade, uspeo da savlada Anatolija Trbuina i donese bod aktuelnom šampionu Evrope.

Real prvi put ove sezone u grupi nije osvojio sav plen, dok je Šahtjor propustio priliku da zadrži drugo mesto.

Drugu poziciju preuzeo je Lajpcig, koji je u gostima, golovima Tima Vernera i Emila Forsberga, savladao Seltik.

Real je pobedom praktično rešio pitanje prolaska u drugu fazu Lige šampiona, dok bi Lajpcig i Šahtjor trebalo da se bore za drugo mesto.

Šahtjor ima pet bodova, jedan manje od Lajpciga, dok je Seltik verovatno u grupnoj fazi završio evropski put ove sezone.

U Grupi H, Pari sen Žermen i Benfika su ponovo odigrali nerešeno, opet 1:1, i imaju po osam bodova, pet više od Juventusa i Makabija.

Juventusu će nakon poraza od Makabija biti više nego teško da prođe grupu.

Čelsi je kao gost savladao Milan rezultatom 2:0. Italijanski klub je posle kontroverznog penala ostao sa igračem manje i nije bilo veće dileme oko pobednika.

Dinamo Zagreb i Salcburg odigrali su 1:1. Austrijski klub je dao na svakoj utakmici od početka sezone. Ovo im je bila 17.

Sve je otvoreno u Grupi E. Čelsi je prvi sa sedam bodova, jednim više od Salcburga, dok Milan i Dinamo imaju po četiri.