Atletiko Madrid slavio u Baskiji: Grizman pogodio za trijumf nad Bilbaom

15/10/2022

-

23:11

Atletiko Madrid slavio u Baskiji: Grizman pogodio za trijumf nad Bilbaom - Copyright AP Photo/Joan Monfort

Atletiko Madrid je slavio na gostovanju Atletik Bilau sa 1:0 (0:0) u okviru devetog kola španske Primere.

Gledali smo zaista fantastičan meč na "San Mamesu" što možda broj golova ne bi mogao da potvrdi, ali šanse i uzbuđenja svakako.

Vodeći, a ispostaviće se i jedini, pogodak viđen je u 47. minutu. Alvaro Morata, kome je poništen gol u prvom poluvremenu, ovog puta je bio u ulozi asistenta, a Antoan Grizman se dobro snašao i pogodio za 1:0.

U nastavku je Bilbao silovito napadao i pokušavao da dođe bar do izjednačenja, ali nikako nije uspevao, a najzaslužniji za to je svakako levi bek "Jorgandžija", Reinildo.

U 90. minutu je Aleks Berenger silovito šutirao, ali je u blok istrčao pomenuti levo bek Atletika, da bi novi udarac u istom napadu takođe blokirao glavom. Sudija je pokazao na belu tačku i pokazao žuti karton Reinildu, ali je nakon VAR asistencije obe odluke preinačio i Dijego Simeone je zadržao tri boda.

U narednom kolu Bilbao gostuje Hetafeu, dok će Atletiko u Madridu dočekati Rajo Valjekano.