18/10/2022

-

21:23

profimedia - Copyright profimedia

Sevilja i Valensija remizirali su rezultatom 1:1 (0:1) posle vatrene završnice na stadionu "Ramon Sančez Pishuan" u okviru 10. kola španske Primere. Imali su izabranici Đenara Gatuza da prekinu niz od sedam mečeva bez pobede protiv Sevilje, ali Hoze Luis Gaja nije iskoristio jedanaesterac u 12. minutu sudijske nadoknade.

Vodeći pogodak bio je delo Edisona Kavanija u šestom minutu. Dimitri Folker je proigrao iskusnog Urugvajca koji se odlično snašao pred golom Sevilje i zatresao mrežu za 1:0.

U nastavku su se ređale šanse pred golom Valensije, koja je odolevala sve do 86. minuta. Kike Salas je centrirao iz kornera, nakon čega je nabolje reagovao Erik Lamela i sproveo loptu u mrežu, pa tako doneo bod svom timu.

Sevilja je do samog kraja bila bliža pobedi, međutim, jedna kontra Valensija mogla je izazvati pravu katastrofu timu Horhea Sampaolija. Naime, Papu Gomez je napravio oštar faul na ivici šesnaesterca i pokazan mu je crveni karton. Ipak, nakon intervencije iz VAR sobe, odluka je promenjena pošto je Kike Salas nakon tog prekršaja odgurnuo jednog od fudbalera Valensije u kaznenom prostoru. Sudija je pokazao na belu tačku i isključio asistenta izjednačujućeg gola.

Odgovornost je preuzeo Gaja, ali je Bono izvanredno pročitao udarac i tako sačuvao bod svom timu.

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj je sa kapitenskom trakom na ruci predvodio Sevilju i proveo čitavih 90 minuta na terenu. Marko Dmitrović je utakmicu gledao sa klupe.

U narednom kolu Sevilja gostuje Realu u Madridu, dok će Valensija na svom terenu ugostiti Majorku.