Barselona lako sa Viljarealom: Levandovski razgalio publiku na Kamp Nou

20/10/2022

-

22:52

Levandovski - Copyright Tanjug/(AP Photo/Joan Monfort)

Sigurna pobeda fudbalera Barselone protiv Viljareala u 10. kolu La Lige. Trijumfom od 3:0 (3:0) donekle su se iskupili za poraz u prošlom kolu od Real Madrida (1:3).

Nakon prilično neubedljive igre na početku meča, napad Katalonaca proradio je u finišu poluvremena. Robert Levandovski, najbolji strelac Barse ove sezone, sa dva maestralna pogotka razgalio je publiku na Kamp Nou.

Najpre je nakon proigravanja Đordi Albe jednim potezom izbacio iz igre dvojicu igrača gostiju, a potom, ispod ruke golmana Ruljija, poslao loptu u mrežu  za 1:0.

Ubrzo je usledila još jedna majstorija Levandovskog. Prihvatio je loptu od Gavija i udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio suprotan ugao gola Viljareala.

U 38. minutu viđena je još jedna lepa akcija domaćina. Feran Tores je prošao po desnioj strani, predriblao dvojicu protivničkih igrača i uposlio  Ansu Fatija koji je najpre iz peterca pogodio stativu, a onda odbitak petom ugurao u gol za nedostižnih 3:0.