22/10/2022

-

18:02

Haland - Copyright Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Mančester siti je na svom terenu savladao Brajton rezultatom 3:1 (2:0) u okviru 13. kola engleske Premijer lige. Igrač utakmice je bio neverovatni Erling Haland, koji je već u prvom poluvremenu dva puta bio strelac i tako doneo veliku prednost svom timu.

Domaći su dobro otvorili meč i do vođstva došli već u 22. minutu. Ederson je preko celog terena uspeo da uposli Halanda, koji je do lopte stigao pred golmana gostiju, a potom "oduvao" Adama Vebstera i prosledio loptu u prazan gol.

Svoj drugi pogodak na meču Norvežanin je postigao 20 minuta kasnije. Bernardo Silva je oboren u šesnaestercu Brajtona i sudija je nakon konsultacije sa VAR sobom pokazao na belu tačku. Haland je preuzeo odgovornost i rutinski pogodio za 2:0.

Delovalo je da je sve gotovo na poluvremenu, ali onda je Leandro Trosar u 53. minutu primio pas od Solija Marča i odlično pogodio.

Ipak, sve je bilo gotovo u 75. minutu kada je Kevin de Brujne feonemalnim udarcem postigao treći pogodak za Siti i tako definitivno rešio pitanje pobednika.

U narednom kolu izabranici Pepa Gvardiole gostuju Lesteru, ali ih pre toga čeka i gostovanje Borusiji Dortmund u Ligi šampiona. Sa druge strane, Brajton će na svom terenu dočekati Čelsi.