23/10/2022

-

22:56

Barselona na krilima Usmana Dembelea deklasirala Atletik Bilbao - Copyright Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Barseloni teško da neko može da parira kad se razigra na "Kamp Nou". U takvoj situaciji sledi spektakl i revija golova. Za samo 10 minuta igre, od 12. do 22. minuta, Katalonci su ispalili tri tačna plotuna u mrežu Unaija Simona i potpisijući trijumf nad Atletik Bilbao 4:0 (3:0), u 11. kolu špansle Primere La Lige. I na neki način igrači su skinuli pritisak sa leđa trenera Ćavija Ernandeza koji je doživeo da mu navijači zvižde pre meča...

Katalonci su se oporavili od šokova, pa su spektakularnom igrom već posle uvodnih 22 minuta povela protiv Atletik Bilbaoa 3:0. Robert Levandovski je asistirao Usmanu Dembeleu za vodeći pogodak lepim udarcem glavom, što je bio 4.000. pogodak Katalaonaca na "Kamp Nou" u istoriji kada se radi o prvenstvenim duelima. Serhio Roberto je na pas Dembelea iskosa postigao drugi gol, pa je Francuz upisao prvu od tri asistencije. Videlo sa Baskijci nemaju svoj dan, a Robert Levanodvski je pokazao da je "kralj" šenaesterca, pa je postigao 12. gol u Primeri iz okreta.

Spustili su domaćini "nogu sa gasa", gosti su se oporavili od katastrofalnog početka i nekako su do poluvremena uspeli da ne prime još koji gol.

Nije Atletik mogao da parira turbo Barseloni, zaigrali su otvorenije što je davalo mnogo prostora brzonogim napadačima domaćina da ugrožavaju Simona. Usman Dembele je zabeležio i treću asistenciju na meču a Feran Tores se upisao u strelce i stavio tačku na odličnu predstavu Katalonaca.