Dali gol, a loptu nisu pipnuli: Hrvati poveli posle neverovatne greške Simona

28/06/2021

-

18:25

Tanjug/AP Photo/Jonathan Nackstrand, Pool - Copyright Tanjug/AP Photo/Jonathan Nackstrand, Pool

Fudbalska reprezentacija Hrvatske povela je protiv selekcije španije sa 1:0 augolom Pedrija u 20. minutu.

Španija je bila u naletu i vršila pritisak nad hrvatskom odbranom, ali onda je nakon 20 minuta igre španski golman, Unai Simon, napravio grešku koja se jako retko viđa. Naime, golman Atletik Bilbaa je od saigrača dobio povratni pas sa skoro polovine terena i činilo se da će smiriti loptu i pokrenuti novi napad svog tima. Umesto toga, lopta mu je prošla pored noge i ušla u mrežu.

Tako je selekcija Zlatka Dalića povela u napadu u kojem nije imala dodira sa loptom. Ipak, gol je gol, stoga hrvatski reprezentativci nisu propustili šansu da se raduju ovom veoma vrednom poklonu Simona.

Dvadesetčetvorogodišnji čuvar mreže je karijeru počeo u Baskoniji, da bi se B ekipi Atletika pridružio 2016. godine. Za prvu ekipu baskijskog kluba je potpisao 2018. godine, a za reprezentaciju Španije je do sada upisao 7 nastupa. Prvi put je seniorski reprezentatitivni dres obukao u novembru prošle godine.