Arsenal rutinirao Notingem, pet golova u mreži Hendersona

30/10/2022

-

16:58

Arsenal rutinirao Notingem, pet golova u mreži Hendersona - Copyright Tanjug/(AP Photo/David Cliff)

Fudbaleri Arsenala rutinirali su Notingem Forest 5:0 (1:0) u okviru 14. kola engleske Premijer lige.

Poveli su domaći već u petom minutu kada je Bukajo Saka uputio precizan centaršut ka Martineliju koji je glavom loptu sproveo u mrežu Dina Hendersona.

Upravo je Saka i izmenjen dvadesetak minuta kasnije posle nekoliko ulazaka na teren medicinskog tima "tobdžija". Umesto njega na terenu se našao Nelson.

Prednost ekipe koju sa klupe predvodi Mikel Arteta udvostručio je upravo Nelson, a Englez se i drugi put upisao u strelce samo tri minuta kasnije i tako sa dva brza gola rešio pitanja pobednika.

A onda je usledila bomba. Tomas parti je sjajno natrčao na loptu koju mu je ostavio spektakularni Nelson, a fudbaler iz Gane je savršeno plasirao u gornji desni ugao Hendersona i tako mu popularno "skinuo paučinu".

Bivši čuvar mreže Junajteda i peti put je vadio loptu iz svog gola, a ovoga outa savladao ga je kapiten domaćih, Martin Odegard koji je tako postavio konačan rezultat.