Torino savladao Milan: Novi kiks šampiona Italije

30/10/2022

-

22:52

Torino savladao Milan: Novi kiks šampiona Italije - Copyright Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Fudbaleri Torina su na svom terenu zabeležili jako bitnu pobedu nad aktuelnim šampionom Italije, Milanom. Slavili su domaći sa 2:1(2:0) i tako na tabeli preskočili Sasuolo i Salernitanu, dok su gosti sve dalje od odbrane titule.

Čvrsto su izabranici Ivana Jurića ušli u meč, za šta su i nagrađeni pred kraj prvog poluvremena. Samo dva minuta bio je razmak između dva pogotka koja su bila ključnja na ovoj utakmici.

Naime, najpre je Valentino Lazaro u 35. minutu uposlio Kofija Điđija, koji se dobro snašao pred golom Milana i pogodio za 1:0. Nepuna dva minuta nakon toga Aleksej Mirančuk je duplirao prednost.

Igrao se 37. minut kada je Nikola Vlašić asistirao ruskom ofanzivcu koji bez probleme pogađa.

Uspeo je Milan da smanji na 2:1 u 67. minutu, kada su loše komunicirali Vanja Milinković-Savić i Alesandro Bonđorno, što je iskoristio Žunior Mesijas.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, te su sva tri boda ostala u Torinu.

Srpski reprezentativac, Saša Lukić, je uz pomenutog Milinković-Savića na terenu proveo čitavih 90 minuta, dok je Nemanja Radonjić meč odgledao sa klupe.

U narednom kolu Torino će ugostiti Bolonju, dok će Milan dočekati Speciju, ali će pre toga odigrati meč poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona protiv RB Salcburga.