06/11/2022

-

15:06

Minimalac Arsenala na Stamford Bridžu - Copyright Tanjug/ (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Fudbaleri Arsenala nadigrali su Čelsi 1:0 (0:0) u 15. kolu engleske Premijer lige. Gol odluke postigao je Gabrijel u 63. minutu.

Korner je izveo Saka, a Brazilac je "zakucao" u gornji levi ugao gola koji je čuvao Eduard Mendi.

Probao je Grem poter izmenama da osveži ekipu, ali njegov sastav jednostavno nije stvorio dobru priliku za pogodak.

Kukurelja je u 80. minutu pao u šesnaestercu, što je Majkl Oliver prvo ignorisao i nije ni pomišljao da dosudi penal, ali je ipak rešio da konsultuje VAR kolege.

Nakon dva minuta većanja u VAR sobi, Oliver je poazao da nema ništa od penala i da se utakmica nastavi.

Arsenal se ovom pobedom vratio na prvo mesto na tabeli i trenutno ima 34 boda.

Premijer liga, 15. kolo:

Lids - Bornmut 4:3 (1:2)

/Rodrigo 3p, Grinvud 60, Kuper 68, Samervil 84 - Tavernije 7, Biling 19, Solanke 48/

Mančester siti - Fulam 2:1 (1:1)