06/11/2022

-

17:22

Zvezda - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su protiv Lučanske Mladosti rezultatom 2:0 (1:0) u 18. kolu Mozzart bet Superlige Srbije i preboleli eliminaciju iz Lige Evrope.

Gosti su odolevali do 13. minuta, tada su crveno-beli krenuli u još jedan atak ka protivničkom golu. Kangva je udarcem po zemlji pogodio stativu, a ubrzo je sa leve strane Aleksandar Pešić centrirao na drugu stativu do usamljenog Aleksandra Kataija koji je udarcem iz blizine doneo prednost.

Posao domaćinu olakšan je u uvodnim minutima nastavka. Kapiten Mladosti Ivan Milošević je zbog pogibeljnog starta nad Kangom zaradio direktan crveni karton.

U 77. minutu Zvezda je duplirala prednost protiv demoralisanih Lučanaca. Aleksandar Katai je uzdrmao prečku, u nastavku akcije lopta je na levoj strani došla do Mirka Ivanića. Sjajnim udarcem iskosa vezni igrač domaćih pogodio je suprotan ugao - 2:0.