-

23:25

Veliki preokret Barselone sa igračem manje za jesenju titulu u Španji - Copyright Tanjug/AP Photo/Alvaro Barrientos

Fudbaleri Barselone maksimalno su iskoristili kiks Real Madrida i pobedom nad Osasunom se učvrstili na prvom mestu u La ligi.

Barselona je u 14. kolu španskog prvenstva pobedila Osasunu, i to posle preokreta - 2:1 (0:1).

Slutilo je da će nakon neočekivanog poraza Real Madrida od Rajo Valjekana, dan kasnije slična sudbina dočekati i Barselonu.

Osasuna je povela već u šestom minutu preko Danija Garsije, dok je Barselona u 31. ostala i sa igračem manje. Drugi žuti karton tada je dobio Robert Levandovski.

Barselona se nije predavala. Već na startu drugog poluvremena, u 48. minutu, izjednačila je preko Pedrija.

Pobedu Barseloni doneo je Rafinja u 85. minutu.

Fantastičnu loptu poslao je Frenki de Jong, a brazilski fudbaler je u stilu Robina van Persija udarcem glavom savladao golmana Osasune za veliku pobedu.

Barselona sada ima 37 bodova, pet više od drugoplasiranog Real Madrida, koji ima utakmicu manje. Osasuna ima 23 i zauzima šesto mesto u La ligi