12/11/2022

-

22:46

Arsenal - Copyright Tanjug/(Nigel French/PA via AP)

Lider Premijer lige Arsenal sa gostovanja poslednjeplasiranom Vulverhemptonu doneo je tri boda, pobedom od 2:0 (0:0) uvećao je prednost u odnosu na Mančester siti na "plus pet".

"Tobdžije" su na početku utakmice ostali na terenu bez Granita Džake, iskusni vezista se požalio na povredu i sredinom poluvremena zemenio ga je Fabio Vieira.

Rezervista gostiju bio je asistent kod vodećeg pogotka u 55. minutu. Prethodno su po levoj strani sjajno kombinovali Zinčenko i Gabrijel Žesus, na kraju je Vieira ubacio loptu na dva metra od gola, a u mrežu je sproveo Martin Odegard.

Isti igrač povisio je na 2:0 u 76. minutu i otklonio sve dileme oko pobednika. Još jednom je akcija krenula sa levog krila, odbijala se lopta nekoliko puta u kaznenom prostoru domaćina, na kraju je došla do Odegarda koji je poslao u mrežu.