Gol i dve asistencije za Mitrovića u pobedi Fulama nad Kristal Palasom

26/12/2022

-

18:08

Gol i dve asistencije za Mitrovića u pobedi Fulama nad Kristal Palasom - Copyright profimedia

Nije bilo Mitrovića na terenima Premijer lige od 29. oktobra, a odmah po povratku pokazao je koliko je bitan igrač za Fulam. Londoski tim nadigrao je Kristal Palas 0:3 (0:1) na gostujućem terenu u okviru 15. kola.

Srpski napadač nas je navikao na golove, ali je večeraas bio i u ulozi asistenta. Mitrović je u 31. minutu centrirao sa desne strane, a Bobi Rid odlilčno skočio i udarcem glavom zatresao mrežu za 1:0.

Do kraja poluvremena ostao je Palas bez jednog fubalera, budući da je Tajrik Mičel zbog oštrog starta zaradio direktan crveni karton.

Da stvari budu zanimljivije, drugi deo igre počeo je takođe crvenim kartonom koji je iznudio Mitrović. Njega je laktom udario Džejms Tomkins, tako zaradivši drugu javnu opomenu zbog koje je morao da napusti teren, a na njemu je ostavio samo devet saigrača.

To je Fulam znao da iskoristi. Prvo je posle kornera u 71. minutu Mitrović glavom spustio loptu Timu Rimu koji je overio pobedu gostiju.

Konačnih 3:0 postavio je. čini se i zasluženo, upravo reprezentativac Srbije. Vilijam je pre toga uputio udarac, lopta je zakačila golmana Guaitu i promenila smer, a Mitrović ju je glavom vratio na pravi put, u mrežu Kristal Palasa.

To je sjajnom napadaču deseti gol na 13 mečeva ove godine u Premijer ligi, a prvi put u karijeri je zatresao mrežu Palasa. On je ujedno i četvrti fudbaler koji je ove godine došao do dvocifrenog broja golova u Premijeršipu.