Barselona se okliznula: Espanjol uzeo bod na Kamp Nou

31/12/2022

-

15:55

Barselona - Espanjol - Copyright Tanjug/(AP Photo/Joan Monfort)

Gradski derbi između Barselone i Espanjola na Kamp Nou doneo je neočekivan rasplet, završen je bez pobednika - 1:1 (1:0).

Barsa je povela već u 17. minutu i prokockala nekoliko prilika, izgledalo je da će stići do bodova. Štoper Andreas Kristensen je na drugoj stativi glavom prosledio loptu do Markosa Alonsa koji je takođe glavom sproveo u mrežu - 1:0.

Dva minuta kasnije Đordi Alba je idealno centrirao sa leve strane, a Markos Alonso iz peterca šutirao pored gola.

Pošto je obezbedio vođstvo, a potom propustio "zicer", defanzivac domaćih je skrivio penal u 72. minutu koji je u izjednačenje pretvorio Hoselu.

Situacija se dodatno iskompikovala sa četu Ćavija Ernandeza pet minuta kasnije kada je nervozni Đordi Alba zaradio drugu opomenu i isključenje. Odmah mu se na drugoj strani revanširao Vinisijus Souza, takođe je dobio crveni karton.

U finišu meča briljirao je golman Espanjola Alvaro Fernandez odbranivši šanse Kristensenu i Levandovskom.