04/01/2023

-

14:36

Stanković - Copyright AP Photo/Luca Bruno

Seriju od četiri uzastopna poraza ekipa Sampdorije prekinula je u prvoj utakmici u 2023. godine, pobedivši kao gost Sasuolo 2:1. Istim rezultatom je aktuelni šampion Milan bio bolji od Salernitane, takođe na gostujućem terenu. Ovim trijumfom su "rosoneri" nastavili poteru za prvoplasiranim liderom iz Napulja.

Dejanu Stankoviću sigurno je lakše posle utakmice sa Sausolom, iako se Đenovljani i dalje nalaze u opasnoj zoni i imaju četiri boda manje od Specije, ali i utakmicu više. Sampdorija je drugom pobedom u sezoni pretekla na tabeli Kremoneze, jedini klub iz Serije A koji u ovoj sezoni ne zna za trijumf. Strelci za pobedničku ekipu bili su Manolo Gabijadini i Tomaso Ageljo u 25. i 28. minutu. Domeniko Berardi je završnicu utakmice samo učinio zanimljivijom smanjivši rezultat na 1:2 u 64. minutu.

Srpski reprezentativac Filip Đuričić nije bio u sastavu ekipe iz Đenove.

Ni Milanu nije bilo lako protiv Salernitane, ali je ekipa Stefana Piolija, ipak, upisala tri boda i sada za Napolijem, koji ima meč manje, zaostaje pet bodova. Pobedu sedmostrukom prvaku Evrope doneli su Rafael Leao u 10. i Sandro Tonali u 15. minutu. Počasni pogodak za domaćina delo je Federika Bonacolija u 83. minutu.

Ivan Radovanović igrao je sve vreme za Salernitanu, dok Marko Lazetić nije dobio priliku u dresu Milana.