Ubedljiva pobeda Engleske: Ukrajinci pali u četvrtfinalu

03/07/2021

-

22:44

AP Photo/Ettore Ferrari, Pool - Copyright Tanjug/AP Photo/Ettore Ferrari, Pool

Fudbalska reprezentacija Engleske savladal je selekciju Ukrajne sa 4:0 u okviru četvrtfinala Evropskog prvenstva.

Od samog starta su Englezi pokazivali kvalitet i dominaciju, što rezultat adekvatno i oslikava. Prvi gol postigao je napadač Totenhema, Hari Kejn posle odlične asistencije Rahima Sterlinga u 4. minutu meča. Do pauze nije bilo većih uzbuđenja.

Drugo poluvreme izabranici Gereta Sautgejta odigrali su u još jačem ritmu. Već u 46. minutu je Hari Megvajer duplirao prednost svog tima posle asistencije klupskog saigrača, Luka Šoa. Sjajno je centrirao levonogi bek, a kapiten fenomenalno glavom poslao loptu u protivničku mrežu.

Igrao se 50. minut kada je Kejn postigao svoj drugi pogodak na meču i tako postavio rezultat na 3:0. Ponovo je sjajni Šo bio u ulozi asistenta. Samo 13 minuta kasnije, vezista Liverpula, Džordan Henderson je pogodio za 4:0 posle asistencije Mejstona Maunta u 63. minutu i tada je već bilo jasno ko prolazi dalje.

U polufinalu Engleska će se sastati sa selekcijom Danske, 7. jula na stadionu u Londonu.

Ukrajina: Buščan – Zabarnji, Krivcov (od 35. Cigankov), Matvijenko – Karavaev, Sidorčuk (od 64. Makarenk), Zinčenko, Mikolenko – Šaparenko – Jaramčuk, Jermolenko.

Engleska: Pikford – Voker, Mekgvajer, Stons, Šou (od 65. Tripije) – Rajs (od 57. Rajs), Filips (od 65. Belingem) – Sančo, Maunt, Sterling (od 65. Rašford) – Kejn (od 73. Kalvert Luin).