Viljareal nadigrao Real: Moreno presudio Madriđanima iz penala

07/01/2023

-

18:29

Viljareal - Copyright Tanjug/(AP Photo/Alberto Saiz)

Fudbaleri Real Madrida ostali su bez bodova na gostovanju Viljarealu koji je u 16. kolu La lige slavio sa 2:1 (0:0).

Trijumf domaćinu doneo je Žerar Moreno pogotkom iz penala u 63. minutu.

Tri minuta ranije Karim Benzema je takođe bio precizan iz jedanaesterca za izjednačenje Madriđana. Očekivalo se da gosti krenu na ceo plen, ali je vrlo brzo zbog igranja rukom Alabe dosuđena najstroža kazna za domaćina i "kraljevski klub" je po drugi put ove sezone doživeo poraz.

Na početku drugog poluvremena Viljareal je poveo neobičnim pogotkom koji je pripisan Jeremi Pinu. Nakon njegovog šuta golman Tibo Kurtoa je skrenuo lopta, ona je udarila Alabu i završila u mreži.

U prvom poluvremenu Real je propustio nekoliko prilika preko Benzeme, na samom početku meča fudbaler domaćih Kokelan je iz povoljne situacije pogodio stativu.