08/01/2023

-

23:03

Dembele doneo Barseloni pobedu nad Atletikom u Madridu - Copyright Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Derbi 16. kola španske Primere između Atletiko Madrida i Barselone završen je pobedom katalonskog tima od 1:0 (1:0). Momenat odluke dogodio se u 22. minutu meča kada je Osman Dembele našao lopti put do mreže domaćina, što je bio i jedini gol na meču.

Bila je ovo jako bitna pobeda za Barsu, koja je uspela da iskoristi poraz Reala i tako se dodatno odvoji na vrhu tabele i stekne još veću prednost u borbi za tron Španije.

Svega je bilo večeras na "Metropolitanu" i dobrih fudbalskih poteza i odbrana i varnica, ali i crvenih kartona. Najveću šansu za izjednačenje Atletiko je imao u četvrtom minutu nadoknade preko Antoana Grizmana, koji je dobro šutirao nakon asistencije Koree, ali je Arauho fantastično reagovao i skinuo loptu sa gol linije.

Neposredno pre toga Stefan Savić i Feran Tores su se praktično potukli na terenu dok je igra bila u toku. Bilo je tu raznih rvačkih zahvata, udaraca i čupanja za kosu, što sudiji nije promaklo, tako da je obojici pokazan direktan crveni karton.

Kada se sve uzme u obzir, možemo reći da je Barselona bila za nijansu bolji tim, ali ne bi bilo nepravedno i se utakmica završila remijem.

U narednom kolu Atletiko gostuje Almeriji, dok će Barsa na svom terenu dočekati Hetafe.