Milan izbegao poraz u Lećeu, domaćin ispustio dva gola prednosti

14/01/2023

-

20:03

Leće - Milan - Copyright Tanjug/(Giovanni Evangelista /LaPresse via AP)

Fudbaleri Lećea su na šestom meču za redom u Seriji A ostali neporaženi (po tri pobede i remija). Ugostili su Milan u 18. kolu šampionata Italije, vodili su od 23. minuta sa 2:0, ali su "rosoneri" do kraja stigli do boda - 2:2.

U 70. minutu Davide Kabarija je zahvatio loptu glavom koju je prosledio Olivije Žiru i postavio konačan rezultat. Prethodno je u 58. minutu Rafael Leao reagovao na odbitak i smanjio vođstvo domaćina na 2:1.

Već u trećem minutu meča levi bek Milana Teo Ernandez zatresao je sopstvenu mrežu i Leće je bio na dobrom  putu da nakon što je kod kuće pobedio Lacio (2:1, 16. kolo) i Atalantu (2:1, 13. kolo), precrta i aktuelnog prvaka Italije.

Apetiti domaćina porasli su u 23. minutu, Morten Hjulmand je centrirao, a Federiko Baskiroto dobro reagovao glavom i povisio na 2:0, međutim, posle promašenih prilika u finišu poluvreena Pobege i Žirua, gosti su popravili efiaksnost u nastavku i izbegli poraz.