Mančester junajted rutinski savladao Notingem Forest u Liga Kupu

25/01/2023

-

23:05

Mančester junajted rutinski savladao Notingem Forest u Liga Kupu - Copyright profimedia

Fudbaleri Mančester junajteda su u gostima savladali Notingem Forest sa 3:0 (2:0) u okviru prvog meča polufinala engleskog Liga kupa. Na taj način je treneru ekipe, Eriku Ten Hagu, omogućeno da u revanšu na "Old Trafordu" kalkuliše i odmori neke igrače.

Interesantno je da su na prethodnih sedam mečeva ovih timova "crveni đavoli" uspevali da daju minimum tri gola, a po jednom čak sedam i osam.

Mančesterski tim je sve rešio već u prvom poluvremenu, kada je došao do prednosti od 2:0. Strelac prvog pogotka bio je neverovatni Markus Rašford u šestom minutu posle asistencije Kazemira. Drugi gol bio je delo holandskog napadača, Vouta Veghorsta u nadoknadi prvog dela.

Konačan rezultat postavio je Bruno Fernandeš u 89. minutu, kada je odličnim udarcem iz prve matirao Vejna Henesija.

Revanš meč zakazan je za 1. februar, a pobednik će u finalu odmeriti snage sa boljim iz duela Njukasl - Sautempton (1:0).