26/01/2023

-

23:49

Rodrigo, Benzema i Vinisijus režirali preokret Reala protiv Atletika - Copyright Tanjug/ AP Photo/Bernat Armangue

Kakav spektakl na stadionu "Santiago Bernabeu"! Fudbaleri Real Madrida uspeli su da preokrenu protiv gradskog rivala Atletika i na kraju se posle produžetaka plasiraju u polufinale Kupa kralja. Na kraju je bilo 3:1 (0:1, 1:1).

Ateltiko je do vođstva stigao posle odlične akcije koju je golom krunisao Alvaro Morata u 19. minutu.

Nakon toga, Diego Siemone prepustio je inicijativu Realu, dobro se branio, a činilo se da će ukoliko Ateltiko pobedi, heroj biti Stefan Savić. Ipak, bio je tragičar.

Prvo ga je kod izjednačujućeg gola u svom solo prodoru zaobišao Rodrigo i tako "kraljevskom" klubu obezbedio dodatnih 30 minuta igre.

Potom je Savić zaradio dva žuta kartona u roku od tri minuta i tako doveo Real u brojčanu, ali i psihološku prednost.

Gol za potpuni preokret postigao je Karim Benzema, koji se našao na pravom mestu posle stative koju je pogodio Vinisijus žunior.

U samom finišu duela, sjajni dribler se ipak upisao u strelce. Vinisijus je na sličan način kao njegov zemljak Rodrigo sjajno probio, predriblao nekoliko igrača Atletika i na kraju matirao Jana Oblaka.

Uz Real, plasman u polufinale obezbedili su i Atletik Bilbao, Barselona i Osasuna, a žreb koji će odlučiti polufinale parove biće održan 30. januara.