Mančester siti golom Akea eliminisao Arsenal iz FA Kupa Engleske

27/01/2023

-

23:00

Mančester siti golom Akea eliminisao Arsenal iz FA Kupa Engleske - Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson, Pool

Arsenal jeste lider Premijer lige, igra sjajno, ali ne ume da se suprotstavi Mančester sitiju. "Građani" su ih dva puta pobedili ove sezone u Premijer ligi (5:0, 2:1), a večeras su ih savladali 1:0 (0:0), eliminisali iz FA Kupa Engleske i prošli su u osminu finala. Bio je to i svojevsrni revanš Sitija za eliminaciju iz FA Kupa 2020. godine, kada su "tobdžije" ostvarile i poslednji trijumf protiv ekipe Pepa Gvardiole, a onda nanizali šest uzastopnih poraza.

Arsenal je imao nešto više povoljnih prilika od Sitija u prvom delu. Tomijasu, Trosard i Nketijah nisu uspevali da savldaju veoma dobrog golmama Ortegu, a na drugoj strani udarac Kevina De Brujnea prohujao je pored stative. Prikazivali su nam dve vodeće ekipe mnogo više dobre igre i uzbuđenja ove sezone, ostali su pomalo dužni gledaocima u prvih 45 minuta. Maler za Siti bila je i povreda štopera Stounsa.

Agresivnije je zaigrao Siti u nastavku, De Brujne nije nadmudrio Meta Tarnera u situaciji "jedan na jedan", Hulijan Alvarez je pogodio stativu, što je bio uvod u vodeći pogodak. Griliš je poslao loptu u šesnaesterac gde ju je sačekao štoper Natan Ake i poslao je u desni ugao.

Uveo je menadžer lidera Premijer lige Mikel Arteta Martinelija, Zinčenka i Odegarda u poslednjih 25 minuta, međutim sem prilike Martinelija u 87. minutu nisu uspeli da ugroze Stefana Ortegu.