29/01/2023

-

14:45

Sasuolo "petardom" deklasirao šampiona Italije na "San Siru" - Copyright Tanjug/ AP Photo/Antonio Calanni

Kakva partija Sasuola i kakav debakl Milana pred svojim navijačima u 20. kolu Serije A. U duelu ekipe koja brani titulu prvaka Italije i kojoj su podovi neophodni u borbi za Ligu šampiona, a možda i za sam vrh tabele i tima čiji je osnovni cilj opstanak u Seriji A, dogodilo se neočekivano.

Nije u pitanju samo poraz Milana i pobeda Sasuola, već i na koji način se u nedeljnom matineu "davljenik" poigrao sa slavnim klubom.

Milan - Sasuolo 2:5 (1:3)!

Već posle prvog poluvremena bilo je jasno da se "rosoneri" neće lepo provesti na svom terenu ako se nešto drastično ne promeni u nastavku igre. Gosti su vodili 3:1 i što je najvažnije, uspevali svaku grešku aktuelnog šampiona da kazne. Blistao je Domeniko Berardi, koji je za 45 minuta uspeo da upiše dve asistencije i pogodak, a do kraja meča još jednom da uposli saigrača za gol. Zbog toga je u nekadašnji fudbaler Juventusa i reprezentativac Italije dobio aplauz od objektivne publike na "San Siru" kada je zamenjen u 85. minutu.

Pre nego što je Berardi pogodio za 3:1 posle tačno pola sata igre, golove za Sasuolo postigli su Gregori Defrel u 19. i Davide Fratezi u 21. minutu. Sve što je domaćin uspeo da uradi je da smanji na 1:2 preko Olivijea Žirua tri minuta kasnije.

Ni nastavak utakmice nije doneo promene. Gostu su forsirali igru iz koje su lako dolazili do kontri i šansi, a i realizacija je bila na izuzetnom nivou, jer su Arman Lorijen i Mateus Enrike još po jednom zatresli mrežu rivala, s tim što je Francuz iskoristio penal u 47, a Brazilac u 79. doveo do neverovatnih 1:5. Milan je uspeo samo da ublaži poraz preko Divoka Origija u 81.

"Rosoneri" ostaju četvrti sa 38 bodova, a već posle ovog kola je moguće da ih prestignu Roma i Lacio.