01/02/2023

-

23:05

Pari Sen Žermen ubedljiv protiv Monpeljea, brine povreda Mbapea - Copyright Tanjug/AP Photo/Thibault Camus

Pari sen Žermen je na gostovanju savladao Monpelje sa 3:1 (0:0) u okviru 21. kola francuske Lige 1. Uprkos pobedi, Parižanima će ostati gorak ukus u ustima nakon ovog meča, s obzirom da je jedan od najboljih igrača, Kilijan Mbale, zbog povrede morao da napusti igru.

Mogli su gosti još u prvom poluvremenu da dođu do vođstva, ali se to nije desilo. Najpre je Mbape u 8. minutu propustio šansu da sa bele tačke donese vođstvo, ali je golman domaćih Bendžamin Lakomt dobro reagovao i zaustavio udarac.

Samo 13 minuta kasnije doživeo je povredu prilikom jednog duela, zbog čega je morao da napusti teren, a zamenio ga je mladi Ugo Ekitike.

Ipak, nisu poklekli izabranici Kristofera Galtijea i nakon deset minuta igre u drugom delu su došli do gola. Rezervista, Ekitike je uposlio Fabijana Ruiza, koji se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Vođstvo je udvostručio Lionel Mesi u 72. minutu. Strelac prvog gola, Ruiz je proigrao Argentinca koji je istrčao sam pred golmana, a onda ga elegenantno savladao.

Utešni gol za Monpelje bio je delo Arnoda Nordina, posle asistencije Stefija Mavididija u 89. minutu. Međutim, sve nade domaćinu da bi mogao do boda srušio je Varen Zair-Emeri u drugom minutu nadoknade.

U narednom kolu Monpelje gostuje Strazburu, dok će PSŽ na svom terenu dočekati Tuluz.