04/02/2023

-

19:24

AP Photo/Christophe Ena - Copyright Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

Pari sen Žermen je na svom terenu nakon preokreta došao do trijumfa nad Tuluzom 2:1 (1:1) u okviru 22. kola francuske Lige 1. Aktuelni šampion je pokazao karakter i uprkos tome što je igrao bez Kilijana Mbapea i Nejmara, uspeo je da se vrati iz zaostatka i pobedi.

Vodeći pogodak za goste postigao je Branko van den Bomen u 20. minutu. Holanđanin je odlično šutirao iz slobodnog udarca i savladao Đanluiđija Donarumu.

Domaći nisu klonolu, već su krenuli sa još jačom ofanzivom, za šta su i nagrađeni u 38. minutu. Karlos Soler je proigrao Ašrafa Hakimija, koji je potom napravio solo prodor i slabijom, levom nogom pogodio za 1:1.

Pobedu PSŽ-u doneo je neverovatni Lionel Mesi. Argentinac je u 58. minutu dočekao loptu i sa 25 metara fantastično pogodio i zatresao protivničku mrežu za nova tri boda.

Srpski fudbaler, Veljko Birmančević, zabeležio je desetak minuta u dresu Tuluza, s obzirom na to da je na teren ušao u 81. minutu.