09/02/2023

-

00:03 >> 00:04

Fulam u osmini finala Kupa Engleske: Mitrović asistent u pobedi nad Sanderlendom - Copyright profimedia

Fudbaleri Fulama obezbedili su plasman u osminu finala FA Kupa Engleske, posle pobede nad Sanderlendom u gostima 3:2 (1:0).

Ekipa Marka Silve nije uspela da iskoristi prednost domaćeg terena u prvom susretu, a pošto je meč završen nerešenim ishodom (1:1), po pravilima takmičenja, u drugoj utakmici je morala da gostuje.

Fulama je stigao do prednosti već u osmom minutu preko Herija Vilsona, da bi do drugog gola došao početkom drugog poluvremena, kada je Aleksandar Mitrović ušao u igru. Srpski fudbaler se nije našao u ulozi strelca, iako je neposredno pre gola Andreasa Pereire imao veliku priliku, već je u 59. minutu asistirao Brazilcu.

Posle pokušaja Srbina, lopta se odbila ka korneru, odakle je Mitrović vratio u kazneni prostor Sanderlenda, a na pravom mestu našao se Pereira. Domaćin se doduše nije predavao. Preko Džeka Klarka je u 77. minutu smanjio rezultat. Međutim, Lejvin Kurozava je u 82. minutu doneo 3:1 Fulamu, da bi do kraja Sanderlend uspeo da ublaži poraz preko Džuisona Benetea.

U narednom kolu Fulam će igrati protiv Lidsa 28. februara.