Prvo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona: Rumunski Kluž pobedio Borac iz Banjaluke

06/07/2021

-

21:34

profimedia - Copyright profimedia

Fudbaleri Borca iz Banjaluke izgubili su 3:1 na gostovanju rumunskom Klužu, u prvoj utakmici kvalifikacija za Ligu šampiona.

Domaća ekipa povela je u 11. minutu golom Bilela Omranija, nakon što je Kiprijan Deak promašio penal. Naime, lopta se odbila od stativu a na pravom mestu našao se napadač Kluža, koji je neometen sa 16 metara postigao pogodak.

Deak je povećao prednost svog tima u 28. minutu, a prvak BiH je smanjio rezultat u samom finišu prvog poluvremena golom Panajotisa Moraitisa.

Konačnih 3:1, postavio je Runar Mar Sigurjonsen u 60. minutu.

Revanš meč ovog susreta igra se za nedelju dana, na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Podsetimo, ukoliko Borac izgubi u dvomeču od Kluža, takmičenje će nastaviti u drugom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu, a protivnik će mu biti poraženi iz duela Žalgirisa i severnoirskog Linfilda.