19/02/2023

-

17:35

Lacio golovima Imobilea slavio u Salernu, Fiorentini bod protiv Empolija - Copyright Tanjug/(AP Photo/Andrew Medichini)

Posle tri utakmice bez pobede u Seriji A fudbaleri Lacija osvojili su tri boda. Promena trenera Salernitani nije donela boljitak, Paulo Souza debitivao je na klupi tima iz Salerna porazom ped svojim navijačima. Dvostruki strelac u trijumfu Rimljana od 2:0 bio  je minule sezone najbolji strelac lige Ćiro Imobile.

Iako ga je povreda udaljila sa terena ove sezone na dosta mečeva, napadač Lacija je stigao do devetog pogotka u šampionatu Italije.

Pobeda gostiju mogla je biti i ubedljivija, u 90. minutu šut Luisa Alberta iz penala odbranio je golman domaćih Luiđi Sepe.

Dva minuta ranije iz igre je izaašao Imobile i propustio priliku da upiše het-trik. Verovatno bi kapiten Lacija preuzeo odgovrnost prilikom izvođenja penala, baš kao i u 69. minutu kada ga je iznudio i potom bio precizan sa 11 metara za konačnih 2:0. Prethodno, u 60. minutu, Imobile je asistenciju  Adama Marušića krunisao vođstvom i nagovestio pobedu gostiju.

Fiorentina je poraz od Empolija izbegla u 85. minutu,  Artur Kabral je postravio konačnih 1:1. Tim uz Firenece nakon što je ubedljivio nadigrao u četvrtak Bragu u Ligi konferencije sa 4:0, ponovo utonuo u sivilo kada je u pitanju prvenstvo Italije i šesti meč za redom odigrao bez pobede uz samo dva osvojena boda.

U timu Fiorentine starteri su bili srpski fudbaleri Alkesa Terzić, Nikola Milenković i Luka Jović.