Arsenal pobedio u Lesteru: Martineli sačuvao "tobdžije" na liderskoj poziciji

25/02/2023

-

18:20

Lester - Arsenal - Copyright Tanjug/(AP Photo/Jon Super)

Fudbaleri Arsenala mučili su se u prvom poluvremenu protiv Lestera, ali su na kraju slavili minimalnim rezultatom.

Pobedonosni gol delo je Garijela Martinelija, ali ogomne zasluge idu i Leandru Trusaru. Belgijanac je u 46. minutu sjajno protrčao iza odbrane "lisica", a potom na sjajan način proigrao Brazilca koji je rutinski savladao Denija Varda.

Ovaj trijumf je od izuzetnog značaja za "tobdžije" pošto im Mančester siti diše za vratom, sada je pet bodova razlike, ali "građani" tek treba da odigraju svoju utakmicu.

Što se tiče ostalih duela koji su odigrani u terminu od 16 časova, Vest Hem je ponizio Notingem Forest sa velikih 4:0, Lids je minimalcem odaljio Sautempton od sigurne zone, a Aston Vila je pobedom od 2:0 isto uradila sa Evertonom.