05/03/2023

-

19:35

Peter Byrne/PA via AP - Copyright Tanjug/Peter Byrne/PA via AP

Liverpul je danas na "Enfildu" ispisao istoriju tako što je u 26. kolu Premijer lige potpuno "demolirao" Mančester junajted sa 7:0 (1:0), što je i najubedljiviji trijumf "redsa" nad "crvenim đavolima" u istoriji. Odavno Junajted nije pretrpeo ovako bolan poraz od svog velikog rivala, čak 128 godina. Najubedljiviju pobedu "redsi" su zabeležili davne 1895. godine kada je bilo 7:1.

Pored tog rekorda, oboren je i onaj koji je postavio Robi Fauler, dosadašnji najbolji strelac u istoriji kluba. Sada je to mesto zauzeo Mohamed Salah, koji je uz današnja dva, došao do 149 golova za Liverpul u Premijer ligi.

U prvom poluvremenu videli smo samo jedan gol i to na samom kraju, kada je Kodi Gakpo iskoristio asistenciju Endija Robertsona, nakon čega se na fenomenalan način oslobodio Rafaela Varana i poslao loptu u mrežu.

Deluje da je izabranicima Jirgena Klopa bilo potrebno samo da "načnu" Junajted kako bi usledila rafalna paljba. Na startu drugog dela u strelce se upisao i Darvin Nunjez, kada je glavom pogodio nakon centaršuta Harvija Eliota.

Samo tri minuta kasnije, Gakpo je postigao svoj drugi pogodak na meču i podigao rezultat na 3:0. Mohamed Salah je svojim driblinzima potpuno "izludeo" Lisandra Martineza, a nakon toga uposlio holandskog ofanzivca. Igrao je Gakpo prepun samopouzdanja, pa je shodno tome bio hladan kao led i majstorski je prevario Davida de Heu.

Definitivno pitanje pobednika rešio je Salah desnom nogom u 66. minutu, kada je pogotkom krunisao sjajnu kontru svog tima, a istovremeno poravnao rekord Robija Faulera - 178 pogodaka za Liverpul u Premijer ligi.

Mnogi timovi bi pri tom rezultatu stali i mirno priveli utakmicu kraju, ali ne i Liverpul. Igrao je Klopov tim do poslednjeg zvižduka i svakog gola bio gladan kao da je prvi. Tako je u 75. minutu Darvin Nunjez došao do svog drugog gola na meču, posle asistencije Džordana Hendersona.

Prvi istorijski momenat dogodio se u 83. minutu kada je Salah pogodio za 6:0 na asistenciju Roberta Firmina, te na taj način pretekao Faulera i postao najbolji strelac u istoriji Liverpula, kada govorimo o Premijer ligi.

Konačan rezultat i drugi momenat za istoriju doneo je Roberto Firmino u 88. minutu. Salah se našao u ulozi asistenta, a Brazilac je poslao sedmu loptu u mrežu Davida de Hee i naneo Junajtedu najveći poraz u istoriji kluba u duelima sa Liverpulom.