30/04/2023

-

22:54

Atletiko Madrid poneo tri boda sa gostovanja Valjadolidu i održao priključak za Realom - Copyright profimedia

Atletiko Madrid je upisao tri boda na gostovanju Valjadolidu pošto je bio ubedljiv sa 5:2 (3:1) u okviru 32. kola španske Primere. "Jorgandžije" su održale priključak za drugoplasiranim Realom koji ima dva boda više.

Izabranici Dijega Simeonea su bili veoma efikasni u prvom poluvremenu, te su nakon nepunih 40 minuta igre imali tri gola prednosti. Prvi je bio delo Nauela Molina posle asistencije Hozea Marije Himeneza u 20. minutu.

Četiri minuta kasnije se u strelce upisao sam Himenez, a u ulozi asistenta našao se Antoan Grizman. Francuz je uposlio saigrača i kod trećeg gola u 38. minutu, a strelac je bio Alvaro Morata.

Međutim, Valjadolid se nije predavao i u 42. minutu je smanjio na 3:1, pošto je Kajl Larin bio siguran sa bele tačke.

Serhio Eskudero je u 74. minutu bio precizan za 3:2 pa tako ozbiljno "uplašio" sve pristalica Atletika, ali je autogol Hoakina Fernandeza u 86. minutu učinio da Dijegu Simeoneu padne "teret" sa leđa.

Konačan rezultat postavio je Memfis Depaj u trećem minutu nadoknade, kada je sjajnim solo prodorom došao do gola domaćina i rutinski savladao golmana Đordija Masipa.