Kejtlin kao brzi voz: Australija u četvrtfinalu Mundijala za fudbalerke

07/08/2023

-

14:45

Kejtlin kao brzi voz: Australija u četvrtfinalu Mundijala za fudbalerke - Copyright Tanjug/AP Photo/Mark Baker

Australija, ko-domaćin Mundijala za fudbalerke, plasirala se u četvrtfinale posle pobede nad Danskom od 2:0 (1:0). Rivala će saznati sutra kada snage odmere Francuska i Maroko.

Nisu dozvilile Australijanke iznenađenje, imale su u sjajnoj Kejtlin Ford, fudbalerki Arsenala, prvu zvezdu koja je i odlučila meč.

Koliko je Kejtlin brza videlo se u 29. minutu. Meri Fauler je uputila sjajan dubinski za "sprinterku" Arsenala, a zatim je usledila rutinska završnica ispod golmana Danske. Bio je to 30. gol Fordove u dresu Australije.

Danska je bila u podređenom položaju tokom meča, Australija je bila izuzetna u defanzivi, ali je konstatno napadala, pa je Meri Fauler "zamesila" i drugi pogodak u 70. minutu. Hejli Raso je pogodila sa šest metara i stavila tačku na uspeh Australije.

Danas je i Engleska prošla u četvrtfinalu i to posle boljeg izvođenja penala protiv Nigerije.