10/08/2023

-

22:59

Kvalifikacije za Ligu Evrope: Zrinjski deklasirao Islanđane i može da ispiše istoriju - Copyright Euronews/Printscreen

Zrinjski je u Mostaru zgromio islandski Breidablik, slavio je najvredniju evropsku pobedu 6:2 (5:0) i nalazi se pred plasmanom u plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope. Mostarci su na pragu da ispišu i istoriju fudbala BiH jer bi ulaskom u plej-of obezbediti sigurno igranje u grupnoj fazi ili Lige Evrope a sigurno Lige konferencije, postali bi prva ekipa kojoj je to pošlo za rukom!

Otpevali su gostima sa Islanda "Mostarske kiše" u stilu pravog pevača Raleta Damjanovića, već u 2. minutu je Kiš otvorio seriju golova. Nisu znali igrači prvbaka Silanda šta ih je snašlo, pogađali su domaćini prečku, promašili dva zicera, da bi od 22. do 40. minuta usledio rafal golova: Malekinušić, Kiš, Bilbija, pa opet Malekinušić. Uz to su gosti ostali sa igračem manje, pa se samo postavljalo pitanje kakav će rezultat biti na kraju.

Ivančić je u 56. minutu povisio na 6:0. Očekivali su navijači još golova u mreži Islanđana, ali su se domaćini opustili pa su Ludviksen i Ejolfson ublažili poraz.

Čukarički će u plej-ofu kvalifikacija za rivala imati boljeg iz derbija trećeg kola između Olimpijakosa i Genka. Grci su odlično otvorili meč jer je kapiten Konstanitinos Fortunis već u 1. minutu zakucao loptu u rašlje. Vodila se velika bitka, posebno na sredini terena, odbrane su bile čvrste, pa je bilo i malo prilika. na kraju je ostalo 1:0 za Pirejce.

Srđan Hrstić na debiju za Haken postigao je protiv Žalgirisa (3:1) dva gola uz asistenciju u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Sjajan debi imajo je Srđan Hrstić za Haken - dva gola uz asistenciju u pobedi nad Žalgirisom u Litvaniji od 3:1, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope!

Napadač Spartaka je za 1,6 miliona evra prešao u Švedsku pre nekoliko dana i na debiju u Litvaniji doneo je u 31. minutu vođstvo protiv Žalgirisa. Bio je nejpsretniji u šesnaestercu i odbitak poslao u mrežu. Već na startu drugog dela ponovo je bio na pravom mestu, da bi u 70. minutu asistirao petom Rigardu za pogodak.