14/08/2023

-

22:58

Varan strelac u pobedi Mančester junajteda nad Vulverhemptonom - Copyright Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Mančester junajted je na zatvaranju prvog kola Premijer lige zabeležio minimalnu pobedu 1:0 (0:0) nad Vulverhemptonom, a odlučujući gol bio je delo Rafaela Varana.

Uprkos tome što izabranici Erika Ten Haga nisu pokazali neku lepršavu igru, trijumfom su startovali novu sezonu, tako da je rezultat jedina stvar kojom "crveni đavoli" mogu da budu zadovoljni.

Sa druge strane, Vulfsi su igrali veoma dobro i primljeni gol je usledio usled pada koncentracije i bilo bi nepravedno reći da nisu imali mnogo više šansi od protivnika. Najbolji pojedinac u redovima gostujućeg tima svakako je bio Mateuš Nunješ, koji je nekoliko puta imao solo prodore od po 60 metara, što je potpuno nezamislivo da se desi na ovom nivou.

Junajted je do gola stigao u 76. minutu, kada je Bruno Fernandeš na sjajan način uposlio Erona Van Bisaku, a ovaj prosledio loptu do Varana, koji ju je rutinski glavom smestio u mrežu.

Imali su "vukovi" u nastavku nekoliko prilika da izjednače preko Fabija Silve, ali je Andre Onana pokazao da je fenomenalno pojačanje.