Bajern slavio u Verderu: Kejn uz asistenciju upisao i pogodak

18/08/2023

-

22:29

Bajern slavio u Verderu: Kejn uz asistenciju upisao i pogodak - Copyright Tanjug/Axel Heimkendpa via AP

Nije se upisao u Superkupu Nemačke, ali jeste u prvom kolu Bundeslige! Bajern je u gostima slavio nad Verderom iz Bremena sa 4:0 (1:0), a pogodak i asistenciju zabeležio je najveće letošnje pojačanje, Hari Kejn.

Kvalitet nije bio upitan, svi znaju o kakvom se igraču radi, ali se samo čekalo da doskorašnji napadač Totenhema po prvi put zatrese mrežu u dresu bavarskog kluba. On je najpre u četvrtom minutu bio u ulozi asistenta, kada se Liroj Sane odlično snašao i pogodio za vođstvo gostiju.

Na drugi gol se čekalo sve do 74. minuta, kada se i dogodio Kejnov prvenac. Alfonso Dejvis je proigrao engleskog centarfora, a ovaj je bio dovoljno fokusiran i bio je precizan za 2:0.

Desetak minuta kasnije Kejn se požalio na grč u listu, a Tomas Tuhel je smatrao da nema potrebe za bilo kakvim rizikom, pa je umesto Harija na teren ušao Erik Čupo-Moting.

Za 3:0 pogodio je Liroj Sane u prvom minutu nadoknade, nakon proigravanja Tomasa Milera, dok je konačan rezultat postavio Matijs Tel u 94. minutu.