Kvalifikacije Liga Evrope: Borjan i Slovan nadigrali kiparski Aris

24/08/2023

-

23:01

Kvalifikacije Liga Evrope: Borjan i Slovan nadigrali kiparski Aris - Copyright AP Photo/David J. Phillip

Milan Borjan je dugo bio nepremostiva prepreka za Veljka Nikolića i Slobodana Uroševića, ali ga je sabvladao Mujambala pa je Slovan pobedom nad Arisom iz Limasola od 2:1 (1:0) umanjio šanse za plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Bez Aleksandra Čavrića, Slovan je odigrao veoma dobro, Tolić i Strelec su pogađaali mrežu Kiprana, a Borjan je imao tri dobre odbrane. Veljko Nikolić je igrao za Aris u drugom poluvremenu, Urošević je meč presedeo na klupi.

Nenad Lalatović se sa Zorjom dobro držao u Pragu, ali je Slavija u finišu postigla dva gola i biće teško srpskom stručnjaku da prođe u Ligu Evrope.

Srđan Hrstić je igrao dosta dobro za Haken protiv Aberdina do 63. minuta, domnaćin je imao 2:0, ali je makedonski napada Mioski prvo tresao mrežu, pa asistirao za 2:2.

Veljko Birmančević i igrači Sparte su samo poveli u Zagrebu, ali je Dinamo na kraju slavio 3:1. Birmančević je igrao do 68. minuta.