Preokret Liverpula nad Njukaslom u sudijskoj nadoknadi

27/08/2023

-

19:38

Owen Humphreys/PA via AP - Copyright Tanjug AP/Owen Humphreys/PA via AP

Neverovatan preokret u zavšnici na "Sent Džejmsis parku"! Liverpul je uprkos crvenom kartonu uspeo da trijumfuje nad Njukaslom 2:1 (0:1) i to preko rezerviste, Darvina Nunjeza.

Muči se već dugo Urugvajac da nađe pravu formu i ustali se u ekipi Jirgena Klopa. On je i ovaj meč počeo sa klupe da bi u igru ušao u 77. minutu i sa dva pogotka doneo velika tri boda svom timu.

Njukasl je mnogo bolje otvorio utakmicu i do vođstva je stigao u 25. minutu. Grešku je napravio Trent Aleksander-Arnold, a iskoristio ju je Antoni Gordon i pogodio za 1:0.

Samo tri minuta kasnije, situacija je bila još gora po Liverpul. Kapiten Virdžil van Dajk je prilikom jednog starta nad Aleksanderom Isakom zaradio direktan crveni karton, nakon čega je uz samog Holanđanina čitav tim protestvovao, ali sudija Džon Bruks nije menjao odluku.

Delovalo je da je sve gotovo i da će Njukasl odneti pobedu, samo je bilo pitanje kojom razlikom. Ipak, u samoj završnici Darvin Nunjez je pomrstio konce "svrakama". Najpre je u 81. minutu na maestralan način realizovao šansu koju mu je stvorio Diogo Žota, da bi u trećem minutu kasnije iskoristio proigravanje Mohameda Salaha i zatresao mrežu za konačnih - 2:1.