Partizan raskrstio sa Evropom: Gol Osmana dovoljan za trijumf Nordsjelanda u Beogradu

31/08/2023

-

22:53 >> 22:55

MN Press - Copyright MN Press

Partizan, sada i zvanično, ove sezone neće biti učesnik grupne faze niti jednog UEFA takmičenja. Crno-beli su nakon poraza u Danskoj (0:5), doživeli isti i na svom stadionu, jer je Nordsjeland u Humskoj bio bolji sa 1:0 (1:0).

Bilo je jasno već posle prve utakmice da je Partizan doživeo eliminaciju, ali se jedan, jako mali, deo pristalica crno-belih nadao velikom čudu, koje se pak nije desilo.

Izabranici Igora Duljaja su zasigurno izgledali daleko bolje nego što je to bio slučaj pre sedam dana, kada se napadački trio Nordsjelanda poigravao sa odbranom srpskog kluba. Danas to nije bilo dozvoljeno, Nordsjeland jeste odneo pobedu, ali se Partizan nije obrukao.

Jedini pogodak na meču bio je delo Ibrahima Osmana u 30. minutu, kada ga je Tverskov uposlio pred protivničkim golom, te mu nije bilo teško da iz peterca zatrese mrežu.

Do kraja nije bio većih uzbuđenja, ostaće upamćen samo crveni karton rezerviste Nemanje Nikolića. On je u 76. minutu zaradio prvi, a sedam minuta kasnije i drugi žuti karton.

Partizan - Nordsjeland 0:1 (0:1)

Stadion: Partizana
Sudija: Kevin Klensi (Škotska)
Strelci: Osman 30

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Stojković, Marković, Ilić, Antić – Kanute (od 60. Šćekić), Belić – Severina (od 60. Kalulu), Natho (od 46. Zajad), Menig (od 46. Trifunović) – Saldanja (od 71. Nikolić).

NORDSJELAND (4-3-3): A. Hansen – Hej, K. Hansen, Nagalo, Frese – Dorgeles, Tverskov (od 46. Askone), Svenson (od 69. Sertdemir) – Antman, Nigren, Osman (od 46. Harder, od 61. Jensen-Abju).