Het-trikovi Sona i Halanda za rutinske pobede Totenhema i Sitija, Čelsi razočarao

02/09/2023

-

18:00

Erling Haland - Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson, Pool

Sada već tradicionalno, četiri utakmice od 16.00 imali ste prilikuda ga gledate u našem multiprenosu, a svaki od mečeva je bio zanimljiv na svoj nači.

Barnli - Totenhem 2:5 (1:2)

Iako su loše započeli ovaj susret, "pevci" su ga završili na fenomenalan način. "Pukla" je petarda, a Barnli na gostujućem terenu pregažen 5:2.

Iako su domaćini poveli u četvrtom minutu, usledila je prava rapsodija gostiju u natavku. Hjon Min Son je poravnao u 16, a preokret je doneo Kristijan Romero u 47. minutu. Treći gol delo je Džejmsa Medisona, a onda je Son postigao još dva pogotka i tako kompletirao het-trik.

Drugi gol Barnlija koji nije utivao na konačni ishod delo je Džoša Braunhila i 94. minutu.

Čelsi - Notingem Forest 0:1 (0:0)

"Plavci" ne igraju Evropu i imaju impertiv da obezbede Ligu šampiona, ali kako je počela sezona, crno im se piše. A sada ih je nadigrao i Notingem Forest - 0:1.

Nakon dosasdnog prvog poluvremena, drugo je počelo golom. Rezervista i bivši igrač Mančester junajteda, Entoni Elanga, zatresao je mrežu Roberta Sančeza, a ispostaviće se i postavio konačan rezultat.

Valja napomenuti da je na ovom susretu u sastavu Čelsija bio i Đorđe Petrović, on je meč proveo na klupi, ali ukoliko Sančez nastavi da prima golove, moguća je promena među stativama londonskog kluba.

Mančester siti - Fulam 5:1 (2:1)

Reklo bi se rutinski. Još jedna petarda je "pukla" danas, ovoga puta u Mančesteru, a Siti je nadigrao Fulam sa ubedljivih 5:1.

Domaćini su poveli golom Hulijana Alvareza u 31. minutu, a njemu je sve pripremio Erling Haland. Fulam je poravnao svega 120 sekundi kasnije kada je Tim Rim ostao sam na drugoj stativi posle kornera i bez problema zatresao mrežu rivala.

Ipak Siti je otišao na pauzu za golom prednosti. U nadoknadi vremena, korner je izveo Fil Foden, a Nejtan Ake glavom savladao Bernda Lena. Ovaj gol je pomalo kontroverzan, budući da je Mannuel Akanji smetao nemačkog golmanu dok je bio u ofsajdu, ali je VAR soba procenila da nije uticao na reakciju nekadašnjeg čuvara mreže Barselone.

U drugom delu igre sve je bilo dosta lakše nego u prvom. Haland je prvo bio strelac u 58. minutu, a onda i u 70. iz penala, da bi u dubokoj nadoknadi kompletirao het-trik.

Jedini remi danas smo videli u susretu Barnlija i Bornmuta, a bilo je 2:2 (1:1).