26/10/2023

-

11:13

Monstruozna partija Dončića na startu NBA lige, Bogdanović solidan u porazu Atlante, bez minuta za Jovića i Micića - Copyright Tanjug/ AP Photo/Kamran Jebreili

Košarkaši Dalasa pobedili su na startu nove sezone San Antonio Sparse 126:119, a posebnu dobrodošlicu Viktoru Vembanjami u NBA ligu poželeo je Luka Dončić.

Iako je sastav Grega Popoviča vodio maltene celu utakmicu, u samom finišu individualni kvalitet Maveriksa je presudio ovaj meč. Pri rezultatu 117:115 za Sparse, Dončić je pogodio uz faul, realizovao slobodno bacanje, a onda je Kajri Irving vezao pet poena i rešio pitanje pobednika.

Dončić je bio najzapaženiji igrač na ovoj utakmici budući da je ostvario tripl-dabl učinak od 33 poena 13 skokova i 10 asistencija, Irving je dodao 22 poena, a po 17 su postigli Grent Vilijams i Tim Hardavej.

U timu Sparsa posebno se istakao Devin Vasel sa 23 poena, 17 je imao Keldon Džonson, 16 Tre Džouns, a Vembanjama je svoj debi okončao sa 15 poena i pet skokova.

Ekipa Atlante neočekivano je poražena od Šarlota 116:110. Hornetsi nisu prevelika pretnja na Istoku, ali Hoksi nisu uspeli da nametnu svoj ritam tokom većeg dela utakmice.

Šarlot je predvodio Pi Džej Vašington sa 25 poena, jedan manje imao je Teri Rozir, dok je Lamelo Bol upisao 15 uz 10 asistencija.

Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Tre Jang sa 23 poena, 21 je dodao Džejlen Džonaon, dok je kapiten Srbije Bogdan Bogdanović meč okončao sa sedam poena.

Što se tiče ostalih srpskih igrača, Aleksej Pokuševski odigrao je dva minuta u pobedi Oklahome nad Čikagom, dok Vasilije Micić nije dobio priliku. Boban Marjanović bio je bez minuta u ubedljivom porazu Hjustona od Orlanda, a Nikola Jović je takođe ostao na klupi u trijmfu Majamija nad Detroitom.