Prvi poraz šampiona u sezoni: Jokić i Nagetsi podbacili u Minesoti

02/11/2023

-

08:12

Nikola Jokić - Copyright AP Photo/Bruce Kluckhohn

Dogodilo se i to. Nikola Jokić i njegovi Nagetsi doživeli su prvi poraz u sezoni nakon pet odigranih kola u NBA ligi, a bolja od aktuelnog šampiona bila je Minesota, koja je pred svojim navijačima slavila 110:89 i tako se donekle revanširala Denveru za eliminaciju u prošlogodišnjem plej-ofu.

Nikola Jokić odigrao je utakmicu ispod svojih standarda (5 izg. lopti, 3 as, 1/6 za tri, 48 odsto šut). Ali je opet bio najbolji igrač u Denveru i najefikasniji košarkaš na utakmici sa 25 poena i 10 skokova. A, pored njega u timu iz Kolorada, jedini dvocifren je bio Džamal Marej sa 14 poena (5/16). Sa druge strane Entoni Edvards postigao je 24 poena, a Karl Entoni-Tauns 21.

Ključ pobede Timbervulvsa leži u odličnoj odbrani. U potpunosti su zaustavili Mareja, koji je prve poene iz igre postigao tek u trećoj četvrtini. A, koliko je defanziva Minesote bila na nivou svedoči i podatak da je Jokić imao čak trećinu izgubljenih lopti Nagetsa. Ozbiljan hendikep za Denver bio je rani odlazak na klupu Erona Gordona zbog faulova. Majkl Porter Džunior se propisno ispromašivao (2/11). A, u nedostatku raspoloženih igrača i pravih rešenja u napadu, ekipa iz Kolorada i nije mogla više. Minesota je sredinom druge četvrtine serijom 11:0 prelomila utakmicu. Povela 59:37, pa se pobednik meča mogao naslutiti već na kraju poluvremena - 63:44.

Što se učinka ostalih srpskih košarkaša tiče u noći za nama. Jedino je Bogdan Bogdanović izašao na teren pored Jokića, a kapiten srpske reprezentacije imao je još jednu solidnu rolu u pobedi Atlante. Ponovo je ušao sa klupe, a protiv Vošingtona, postigao je 12 poena, uz 4/10 šut iz igre - 130:121. Nikola Jović nije igrao u meču Majamija i Bruklina (105:109), dok šansu nije dobio ni Boban Marjanović u Hjustonu protiv Šarlota (128:119).