02/11/2023

-

09:07

Lejkersi pobedili u derbiju LA nakon 11 vezanih poraza: Tompson srušio Sakramento u poslednjoj sekundi! - Copyright Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill

U noći za nama odigran je veliki broj NBA utakmica. Videli smo nastavak dominacije Dalasa u ovoj sezoni, koji su zadržali maksimalan učinak (5:0) posle meča sa Čikagom. Nikola Jokić i njegovi Nagetsi su razočarali u Minesoti, kao i Memfis u Juti (133:109), dok smo najviše uzbuđenja mogli da vidimo u San Francisku gde je Golden stejt pobedio Sakramento 102:101, odnosno u Los Anđelesu, gde su Lejkersi nakon tri godine i 11 vezanih poraza, savladali Kliperse 130:125. I to posle produžetka.

U susretu punog drame, preokreta i velike borbe, gde su gotovo obe ekipe imale dvocifrenu prednost tokom utakmice, Vorirsi su nekako uspeli da savladaju Sakramento na svom terenu. A, do pobede su došli ključnim poenima Kleja Tompsona u poslednjoj sekundi! Golden stejt je u zadnji minut ušao sa poenom zaostatka. Da bi Stef Kari na 30 sekundi do kraja doneo prevagu (100:99). Dramu je potom rasplamsao Domantas Sabonis, kada je pogodio koš uz tablu u narednom napadu Sakramenta (100:101). A, tačku na meč za veliko duševljenje na tribinima, stavio je Tompson sa poludistance u samom finišu.

Golden stejt je tako nastavio seriju dobrih rezultata nakon poraza na startu sezone od Finiksa. Zabeležio je četvrtu vezanu pobedu, dok su Kingsi upisali drugi poraz od Voriorsa ove sezone i sada su na učinku 2-2.

Što se derbija Los Anđelesa tiče. Ni tu nije manjakalo uzbuđenja. Naprotiv. Gledali smo interesantan meč, pun NBA zvezda. A, uprkos skraćenoj rotaciji, na kraju su se ipak više radovali Lejkersi, koji su se vratili nakon 19 poena deficita za prvu pobedu nad gradskim rivalom posle tri godine.

Posle sjajne igre u trećoj četvrtini (39:24), "jezeraši" su imali priliku da reše meč u odlučujućoj deonici, gde su na 19 sekundi do kraja imali tri poena prednosti (117:114). Ali je Pol Džordž u narednom napadu ostao nepogrešiv sa penala, pogodivši sva tri bacanja. Nakon čega je susret otišao u produžetke. A, budući da osim Lenarda, niko nije bio raspoložen u taboru Klipersa u dodatnih pet minuta, pobeda je na kraju ipak pripala Lejkersima.

Lebron Džejms bio je najefikasniji u pobedničkom timu sa 35 poena, Entoni Dejvis i Dianđelo Rasel u stopu su ga pratili sa po 27, dok su na drugoj strani Kavaj Lenard i Pol Džordž završili utakmicu sa 38 i 35 poena.