Kakva utakmica Luke Dončića: Slovenac sam pobedio prekaljeni tim LA Klipersa

11/11/2023

-

09:19

Kakva utakmica Luke Dončića: Slovenac sam pobedio prekaljeni tim LA Klipersa - Copyright Tanjug/AP Photo/Richard W. Rodriguez

Košarkaši Dalasa deklasirali su LA Kliperse sa 144:126 (30:33, 47:18, 38:38, 29:37) i nastavili trku za Denverom na vrhu Zapadne konferencije, a do sedme pobede u sezoni vodio ih je ko drugi nego sjajni Luka Dončić.Jedan od najboljih igrača današanjice bio je nerešiva enigma za prekaljeni tim iz Los Anđelesa.

Slovenac je već do poluvremena 28 poena, da bi se na kraju zaustavio na koti 44. I to uz fenomenalne procente šuta iz igre (11/12 za dva, 6/9 za tri). Sa druge strane, velika četvorka Klipersa nije imala najbolje veče. Sem Lenarda, koji je postigao 26 poena, niko se naročito nije istakao.

Imali su Klipersi sedam igrača sa dvocifrenim učincima i 12 poena prednosti u jednom delu utakmice, ali su na kraju platili danak velikom broju izgubljenih lopti (14), posle kojih su Maveriksi postigli dobar broja iz tranzicije. Što ih je na kraju koštalo boljeg rezultata. Ključna je bila druga četvrtina (47:18), gde je Dalas napravio 24:2 seriju, za potpuni preokret i miran san do kraja utakmice.

Luka Dončić je po peti put u karijeri ubacio Klipersima više od 40 poena, a nakon utakmice skromno je rekao da je ovo bila timska pobeda.

"Danas smo igrali sjajno u tranziciji. Odbrana nam je bila na visokom nivou. Ovo je bila timska pobeda. Nismo samo Kajri (27p) i ja zaslužni. Igramo dobro i pokušavamo da pobedimo svaku utakmicu", rekao je Dončić.