26/11/2023

-

09:11

Irving i Dončić nisu dovoljni: Poraz Dalasa u Los Anđelesu, Klipersi u dobroj seriji pred duel sa Denverom - Copyright Tanjug/AP Photo/Richard W. Rodriguez

Klipersi beleže sve bolje partije od poraza u Koloradu od Denvera. Trenutno su u seriji od četiri pobede u prethodnih pet mečeva, a poslednji tim koji se loše proveo sa "zvezdanom" ekipom iz LA-a bio je Dalas Luke Dončića - 107:88 (29:18, 27:27, 23:17, 28:26).

Iako su se Džejms Harden (8p) i Kavaj Lenard (8p) pošteno ispromašivali u duelu sa teksaškom ekipom, prekaljeni tim iz Los Anđelesa imao je odličnu podršku sa klupe u vidu Rasela Vestbruka (14-8-7) i Normana Pauvela (15p), uz standardno dobrog Pola Džordža, koji je još jednom bio najefikasniji igrač Klipersa sa 25 postignutih poena. Sa druge strane, Luka Dončić je ponovo pružio odlično izdanje (30p), kao i Kajri Irving (26p), ali je ostala petorka Maveriksa ozbiljno podbacila...

Da goste očekuje težak susret u "gradu anđela", mogli smo da naslutimo već sredinom uvodne četvrtine, kada je druga petorka Klipersa, predvođena Vestbrukom, stekla dvocifrenu prednost (21:10), koja je u finišu poluvremena otišla i na "+17" (55:38). Slovenac je pred odmor koliko-toliko popravio sliku Dalasa, ali je serijom 18:5 početkom treće četvrtine, ekipa Tajrona Lua i definitivno prelomila utakmicu. Klipersi su poveli maksimalnih 74:50, a do kraja su samo kontrolisali rezultat.

Tim iz Los Anđelesa, od kojih se očekuju velike stvari ove sezone, upisali su tako sedmu pobedu u sezoni, a šansu da nastave seriju dobrih rezultata imaće za dva dana, na svom terenu, gde dočekuju Nikolu Jokića i njegove posrnule Nagetse, koji su svih šest poraza ove sezone, doživeli na gostujućim parketima.