Bogdanović vrlo dobar, Embid nezaustavljiv: Atlanta poražena od Filadelfije u finišu

09/12/2023

-

08:30

Bogdanović i Embid - Copyright Tanjug/AP Photo/Chris Szagola

Bogdan Bogdanović i Atlanta mučili su Filadelfiju sve do pred kraj meča kada nisu uspeli da pronađu odbranu protiv Džoela Emida i Tajrisa Meksija, pa su Siksersi sačuvali svoj teren 125:114.

Kapiten "orlova" na poslednjem Mundobasketu uspešno je u startnoj postavi odmenio Tre Janga, ubacio je 20 poena (7/17 šut, 3/11 za tri, 9 sk, 2 as), borio se uz Hantera (24 poena, 7 sk) i Marija (20 poena, 9 as), ali su u poslednja tri minuta poklekli (109:109). Embid (38 poena, 12/24 šut, 13/15 bacanja, 14 sk) i Meksi (30 poena, 4/8 za tri, 7 as), za dva minuta su povukli ekipu i na 55 sekundi pre kraja sve je bilo jasno (109:121).

Sjajan meč viđen je u Oklahomi, gde su Tanderi zahvaljujući bespotrebnom faulu Drejmonda Grina 7,7 sekundi pre kraja uspeli da nadoknade "minus 3" protiv Golden Stejta, a onda u produžetku stignu do pobede sa 138:136.

Grin je faulirao Četa Holgrema pri šutu za tri poena, mladi igrač je sva tri puta pogodio za izjednačenje, a Stef Kari nije uspeo da pogodi trojku preko Lua Dorta.

Domaćini su se sa kraće pauze vratili bolje koncentrisani i brzo odmakli na 130:121, što je bila nedostižno za Voriorse koji su ubeležili 11. poraz. Šaj Gildžes Aleksander sa 38 poena bio je najefikasniji kod Tandersa, pratili su ga Džejlen Vilijams sa 28 i Čet Holgrem sa 21 poenom. Na drugoj strani Stef Kari je ubacio 34 poena (6/12 za tri), Džonatan Kuminga je dodao 24 (12 sk), Klej Tompson 22, dok je Grin imao 12 poena i 13 asistencija.

Čikago je kao gost slavio u San Antoniju 121:112, ali je mladi ruki kod domaćina Viktor Vembanjana imao sjajan dabl-dabl sa 21 poenom, 20 skokova i 4 asistencije, dok je Keldon Džonson ubacio 20 poena, a Tre Džons 18, uz 9 asistencija.

Nikola Vučević je uz Vajta (24 poena) odigrao veoma dobar meč, ubacio je 21 poen i 16 skokova, dok su Demar Derozan (10 as) i Patrik Vilijams dodali po 20 poena.

Toronto Reptorsi sa Darkom Rajakovićem na klupi doživeli su treći uzastopni poraz, četvrti u poslednjih pet mečeva, pošto su izgubili u Šarlotu sa 116:119.

Goste je predvodio Skot Barns sa tripl-dabl učinkom: 31 poen, 10 skokova i 10 asistencija, a pratio ga je Paskal Sijakam sa 25 poena, dok je najefikasniji u timu Šarlota bio Gordon Hejvord sa 24 poena.

Iako su Hornetsi dugo čuvali dvocifrenu prednost stečenu u prvoj četvrtini, gosti su uspeli da ih prestignu i povedu 101:96, ali ne i da zadrže koncentraciju u poslednjim minutima utakmice.

Los Anđeles Klipersi su u "pozitivi" posle pobede nad Jutom 117:103. Kavaj Lenard je blistao sa 41 poenom (6/8 za tri), Pol Džordž je dodao 20, Ivica Zubac 18 (12 sk), Dđejms Harden 12, uz 7 skokova i 8 asistencija, a Vestbruk samo pet uz isto toliko skokova. Kod domaćina je Džon Kolins bio najefikasniji sa 20 poena i 13 skokova.

Sakramento ne naneo 10. poraz Finiksu i to u njegovom domu 114:106. Prednjačio je Dearon Foks sa 34 poena (4/7 za tri, 7 as), pratili su ga Sabonis (15), Vezenkov (14), Marej (13) i Monk (13). Bez Durenta, Devin Buker je sa 28 poena (10/14 šut, 2/2 za tri, 7 sk, 7 as) bio najubedljiviji kod poraženog tima.

Luka Dončić sa 32 poena (11/28 šut, 3/14 za tri, 6 sk, 10 as), uz sjajnu rolu bivšeg košarkaša Partizana Dantea Eksuma (23 poena, 9/15 šut, 2/2 za tri, 6 sk, 7 as) slavio je u Portlandu 125:112. Kajri Irving se povredio na četiri minuta pre kraja druge četvrtine, a zanimljivo je da za 13 minuta provedenih na parketu do tada nije uputio šut za tri poena, a ubacio je 11 koševa. Kod domaćina Simons je bio najefikasniji sa 30 poena.