09/01/2024

-

20:39

Partizan ispustio "+17" u Istanbulu: Posle Zvezde i Fener bolji od "parnog valjka" - Copyright MN Press

Drugi uzastopni poraz Partizana u Evroligi. Nakon Crvene zvezde, ekipa Željka Obradovića neslavno je prošla i protiv Fenerbahčea u Istanbulu, gde je u sklopu 20. kola, doživela 10. poraz u takmičenju, a meč je završen rezultatom 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12).

Ostaje je žal za boljim ishodom u Turskoj, pošto su crno-beli u jednom trenutku imali i 17 poena prednosti. Odigrali su maestralnu prvu četvrtinu, gde su blistali Kaboklo i Panter, koji je do poluvremena imao 15 poena. Ali je u nastavku došlo do pada koncentracije, što su itekako umeli da iskoriste raspucani protivnički igrači.

Crno-beli su posle 17:4 serije u uvodnoj četvrtini, stekli maksimalnih "+17" početkom druge deonice (36:19). Usledila je potom reakcija Fenera i 13:0 serija turskog tima, koji je do poluvremena prišao na podnošljivih 43:48. Da bi nakon još jedne dobre četvrtine, turski tim rešio pitanje pobednika sredinom odlučujuće deonice kada je 16:0 serijom otišao na velikih i nedostižnih 82:64.

Igra Beograđana stala je posle uvodne četvrtine. Iako su imali dobre procente sa distance (9/22) nije bilo odgovarajuće podrške u reketu. Imali su solidan broj izgubljenih lopti u drugoj i trećoj četvrtini, dok je najviše "škripalo" u odbrani. Naročito pri čuvanju Dorsija sa distance i druge petorke predvođene Gudurićem i Sestinom, koji su večeras bili kobni po crno-bele iza linije 6.75m (14/27 za tri).

Kao i u susretu sa Zvezdom, često je dolazilo do mis-meč situacija pod reketom. Falila je i koncentracija u napadu. U nedostatku pametnijih rešenja, često se srljalo u reketu bez izgrađenih akcija. Doduše i odbrana Fenera je bila na nivou, ali kada se sve sumira, jedna odlična četvrtina je bila sve što smo videli od Obradovićevih momaka večeras u Istanbulu.

Treba napomenuti da je treneru Partizana Željku Obradoviču upriličena lepa dobrodošlica pred početak utakmice u Istanbulu, gde je tokom sedmogodišnjeg mandata doneo turskom timu i evropsku titulu.